Üç kadını öldüren sanıktan hakime: Ben kadın düşmanı mıyım, beraatimi istiyorum

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde, 38 yılda 2 resmi nikahlı eşini ve 2020 yılında Covid- 19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edilip, son olarak da birlikte yaşadığı Mutlu Menekşe‘yi öldüren Necati Akpınar, “Ben kadın düşmanı mıyım, beraatimi istiyorum” derken, ilk duruşmada indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Saruhanlı’da yaşayan Alev Sevindik, geçen yıl 31 Aralık saat 02.00 sıralarında eşiyle Saruhanlı Polis Merkezi’ne gidip babası Necati Akpınar’ın, birlikte yaşadığı Mutlu Menekşe’nin cesedini İstasyon Mahallesi’ndeki evinin 50 metre ilerisindeki metruk bir eve gömdüğünü ihbar etti.

İhbarla, bölgeye gelen polis ekipleri, metruk evde geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan araştırmada polis, çukurda Menekşe’nin cesedine ulaştı. Başında darp izi bulunan ve öldürüldüğü anlaşılan kadının cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Mutlu Menekşe, memleketi Afyonkarahisar’da toprağa verilirken, dini nikahla birlikte yaşadığı Necati Akpınar ise gözaltına alındı. İfade işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Akpınar, tutuklandı.

Akpınar’ın 1984 yılında ilk eşi Emine Akpınar’ı bıçaklayarak, 2003 yılında ise ikinci eşi Fatma Akpınar’ı ise ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Menekşe’nin işkenceyle öldürüldüğü, otopsi raporuyla kanıtlanırken, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 3 kadının katili Necati Akpınar için hazırlanan iddianame tamamlandı.

Akpınar, “eziyet çektirerek kasten öldürme” suçuyla hakim karşısına çıktı. Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Duruşmaya Mutlu Menekşe’nin kızı Gaye Yıldız, eski kocası Muhterem Yıldız ve ailenin avukatı Yalçın Arcak katıldı. Necati Akpınar ise duruşmaya tutuklu bulunduğu Kırıkkale’deki cezaevinden SEGBİS ile bağlandı.

“Öldürmem için bir sebep yok”

Necati Akpınar, birlikte yaşadığı Mutlu Menekşe’yi öldürdüğünü kabul etmedi. Mutlu Menekşe’nin hasta olduğunu, sürekli hastaneye gittiğini anlatan Necati Akpınar, “Raporu kabul etmiyorum. Düşmüş, yaralanması bundan olabilir. 2020 yılında Covid-19’dan dolayı hapishaneden çıktım. Maddi durumum da iyi. Daha bir cezamı bitirememişken, başka birini öldürmem için bir sebep yok” ifadelerini kullandı.

Mutlu Menekşe’nin kızı Gaye Yıldız da Necati Akpınar’dan şikayetçi olduğunu belirterek, en ağır cezayı almasını istedi.

Kızı tanıklık yapmaktan korktuğunu söyledi

Tanık olarak duruşmaya katılan Necati Akpınar’ın kızı Alev Sevindik, babası nedeniyle tanıklık yapmaktan korktuğunu söyledi.

Duruşma sırasında ayrı bir odada konuşan Sevindik, “Kadın zaten bir haftadır yatıyordu, vücudundaki yanıklardan ve morarmalardan dolayı vücudunda darp izleri vardı. ‘Bunu götüreceğiz, gömeceğiz yardım edeceksin’ dedi. Benim için annemi öldüren kişinin yanında olmak hiç kolay değil. Yanında olmasam kardeşlerime, çocuklarıma bulaşacak. Yanına gelip gitmesem onlara sarabilir” ifadelerini kullandı.

“Ben kadın düşmanı mıyım?”

Davada mütalaasını veren Savcı, Necati Akpınar’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Mütalaanın ardından son savunmasını yapan Necati Akpınar, “Yanıma yüzlerce kadın geldi gitti. Niye başımı belaya sokayım? Niye öldüreyim, ben kadın düşmanı mıyım? Akıl, mantık işi değil öldürmek. Kadını öldürmek için herhangi bir sebebim yok. Benim suçum yok, beraatimi istiyorum” diye konuştu.

Necati Akpınar’ın son sözlerinin ardından mahkeme heyeti karar için ara verdi. Aranın ardından mahkeme heyeti tarafından karar açıklandı.

Necati Akpınar’a ‘kadına karşı eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi, ‘iyi hal’ ve ‘takdir indirimi’ de uygulanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir