Kariyerimiz.com.tr” iş ve işçi arayanların umudunu büyütüyor

Kariyerimiz.com.tr” iş ve işçi arayanların umudunu büyütüyor

İş ve işçi arayanlar “Kariyerimiz”de buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte istihdamını artırmak için hayata geçirilen “Kariyerimiz.com.tr” platformu, iş arayışındakilerle işverenlerle buluşturuyor. Bir aydan kısa sürede binlerce kullanıcının yerini aldığı platformda, 90 işveren 911 personel ihtiyacı için başvuruları bekliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem işsizlik sorunu hem işverenin kalifiye eleman ihtiyacı için hayata geçirdiği “Kariyerimiz.com.tr” projesiyle kısa sürede umutları büyüttü. Gençler başta olmak üzere her yaş grubunda istihdamı destekleyen proje, https://www.kariyerimiz.com.tr internet sitesi üzerinden iş arayışındakileri işverenlerle buluşturdu. 6 Ekim’de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kariyer Fuarı’yla birlikte hizmete açılan platforma bir aydan kısa sürede 90 işveren tarafından 144 iş ilanı girişi yapıldı. 144 ilanda toplam aranan personel sayısı 911’e ulaştı. Kariyerimiz.com.tr adresinde bin 904 kullanıcı ise iş arayışı için sisteme kayıt oldu. Toplamda ise bin 84 başvuru yapıldı.

Meslek Fabrikası’nda yetişip Kariyerimiz’de iş bulabilecekler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası tarafından hayata geçirilen Kariyerimiz.com.tr platformu, meslek odaları, halk eğitim merkezleri, Türkiye İş Kurumu gibi kurumlarla işbirliği yapıyor. Meslek Fabrikası ayrıca istihdam sorununa kalıcı çözümler üretebilmek için mesleki eğitimler veriyor. Yurttaşlar, yetkin olmadıkları iş kolları için Meslek Fabrikası’nda açılan mekanik tekniği eğitimlerinden aşçılığa, bilişim teknolojilerinden baristalığa, büro işlerinden yabancı dile kadar ilgi duyduğu kurslara katılmak için başvuruda bulunuyor. Eğitim sürecinin ardından yetkinlik kazananlar Meslek Fabrikası platformu üzerinden istihdam edilebiliyor.

Kariyerimiz.com.tr’yle hızlı iş başvurusu

Her an her yerden kolaylıkla erişim sağlanabilen Kariyerimiz.com.tr platformu, iş ve işçi arayış süreçlerini hızlandırarak fiziksel olarak başvurma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Kariyerimiz.com.tr, kullanıcılarına diledikleri zaman ücretsiz üye olabilecekleri ve kişisel bilgilerini güncelleyebilecekleri bir altyapı sunuyor. Çeşitli sektörlerdeki iş ilanlarının görüntülenebildiği platformda kolaylıkla iş başvurusunda bulunulabiliyor.

İşverenler nitelikli personele kavuşuyor

Aynı şekilde işverenler için Kariyerimiz.com.tr iş ilanlarını ücretsiz bir şekilde yayınlama ve başvuruları inceleme fırsatı da sağlıyor. İşverenler, platform üzerinden gelen başvuruları değerlendirerek uygun gördükleri adaylarla iletişime geçebiliyor ve iş görüşmelerini başlatabiliyor. Bu sayede, işverenlerin nitelikli personel bulma süreci de kolaylaştırılmış oluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir