Japon doktorlar ısrarla bu karışımı öneriyor! Sarımsak çayını içen hastalık nedir bilmiyor

Doğal bir antibiyotik olan sarımsağı bazı durumlarda yemekten kaçınabiliriz. Pişmiş veya çiğ halde tüketilebilen sarımsak içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde birçok farklı sağlık sorununa iyi geliyor.

Farklı versiyonlarda tüketilen sarımsağın her türü enfeksiyonlara karşı tam koruma sağlayacak nitelikte. Japon doktorlar ise sarımsak çayı tüketimini ısrarla tavsiye ediyor. Uzmanların tavsiye ettiği sarımsak çayı, vücuda karşı koruyucu etkiler sağlıyor.

Sarımsak çayı, içerdiği antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini destekleyerek vücudu hastalıklara karşı korur. Doğal antibiyotik etkisi hem hastalıklardan korunmaya hem de enfeksiyon problemlerini iyileştirmede etkili olur.

Kolesterol problemleri yaşayan kişiler düzenli bir şekilde sarımsak çayı tüketebilir. Sarımsak çayı, içerdiği allicin adlı bileşik sayesinde kolesterol seviyelerini düzenleyerek kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

Kan şekerini dengeleyen çayın düzenli tüketimi, kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Yapılan bazı çalışmalarda sarımsak tüketiminin kan şekerini düşürebileceği belirtiliyor.

Japonların önerdiği karışım, kan şekerini düşürmede etkili bir rol oynayabilir. Bu nedenle tüketmeden önce doktorunuza danışmakta fayda var. Özellikle şeker hastaları sarımsak içerikli takviyeleri kullanmadan önce dikkatli olmalıdır.

Mide rahatsızlıkları yaşıyorsanız sarımsak çayı demleyerek bu problemden kurtulabilirsiniz. Mideyi rahatlatan bu çay, hazımsızlığa iyi gelebilir. Aşırı sıcak tüketmemeye dikkat edin. Sarımsak çayının, mide ülserlerine karşı koruyucu etkileri olabilir.

Bazı araştırmalar ise sarımsak tüketiminin bazı kanser türlerine karşı koruyucu olabileceğini öne sürmektedir. Antioksidan deposu olan sarımsak, çay halinde tüketildiğinde zararlı maddeleri vücuttan atmaya yardımcı olur. İşte Japonların önerdiği sarımsak çayı karışımı.

MALZEMELER

– Taze zencefil veya kuru zencefil
– Sarımsak
– Limon suyu
– Bal

İlk olarak 2 bardak kaynayan suyun içine 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze veya kuru zencefil ekleyin. Yaklaşık 6 dakika kaynattıktan sonra 2 adet büyük sarımsağı rendeleyerek ekleyin. Karışımın içine yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edin.

Hazırladığınız karışım ılıklaştıktan sonra 2 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Damak zevkinize bağlı olarak bal eklemek size kalmış. Sabah ve akşam olmak üzere günde birer fincan içebilirsiniz. Tüketmeden önce çok aç veya tok olmadığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir