İYİ Parti’den ayrılan Ali Kıdık: Ağıralioğlu’yla hareket edebilirim

İYİ Partili İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Kıdık, İYİ Parti’nin ülke gerçeğinden uzaklaştığını ve ‘muhalefete muhalefet eden’ konuma geldiğini söyledi.

ALİ KIDIK: SAYFALARCA SEBEP YAZABİLİRİM

Kıdık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum. Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak ‘Muhalefete muhalefet’ eden konumuna gelmiştir. Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır.

Bugün ‘Hür ve Müstakil’ denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim. Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara’da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim. Saygılarımla.”

Ali Kıdık, istifasının ardından KRT TV’den Zafer Arapkirli’nin programına telefonla bağlandı. Kıdık, Arapkirli’nin, “Bundan sonra ne yapacaksınız, CHP’ye temasınız oldu mu mesela?” sorusuna, “Hayır öyle bir şey yok. Bir ihtimal Yavuz Ağıralioğlu ile hareket edebilirim” yanıtını verdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir