HÜDA PAR Hızını Aldı: ‘Alkol Yasağı Türkiye’ye Yayılsın, Ruhsatlı İşletmeler de Alkol Satamasın’

HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İstanbul Valiliği’nin ‘alkol genelgesi’nin tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini söyledi. Emiroğlu ayrıca ruhsatlı işletmeler tarafından da alkol ve içki satılmaması gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili dün açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ise yasakları eleştiren vatandaşları hedef almıştı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İstanbul Valiliği’nin genelgesi ile ilgili olarak Vali Davut Gül’ü aldığı karardan ötürü tebrik etti.

Ülkenin her yerinde bu kararın uygulanması gerektiğini söyleyen Emiroğlu, şunları kaydetti:

İstanbul Valisi Sayın Davut Gül’ü bu cesur kararı için tebrik ediyoruz. Bütün Türkiye’de bu kararın uygulanması ve bunun genelge ile değil kanun ile düzenlenmesi gerekir. Ayrıca umuma açık bu alanlarda ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışının yasaklanması, suç ve suçlu ile mücadele anlamında bir zorunluluktur.

Çünkü kamu düzenini bozan, şiddet ve cinayet vakalarına yol açan, ailelerin dağılmasına neden olan ve toplumu ifsat eden en büyük felaket alkollü içki tüketimidir. Bütün istatistikler bu tespiti destekler mahiyettedir. Öte yandan İstanbul Barosu’nun bu kararın iptaline yönelik İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı esefle karşılıyoruz. Bu iptal davası, toplumun huzuruna karşı açılmış bir davadır.”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’da dün yaptığı açıklamada yasağa tepki gösteren vatandaşları hedef alarak, ” İstanbul’da bazı yerlerde alkol alınmasının yasaklanması üzerine birileri ‘laiklik ilkesi elden gidiyor’ diye bağırmaya başladı. Nedir bu laiklik? Alkol ve çıplaklık mıdır? Bundan ibaret midir?” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir