Firmino, yıllar sonra açıkladı! “Salah ve Mane hiç…”

Sezon başında uzun yıllar formasını giydiği Liverpool’dan ayrılıp Al-Ahli’ye transfer olan Roberto Firmino, İngiliz ekibinde oynadığı süre boyunca Mane ve Salah ile beraber pekçok başarıda pay sahibi oldu.

Dünyanın en iyi hücum hatlarından kabul edilen üçlünün Salah ve Mane ile birlikte tamamlayıcısı olan Firmino,”Sí Senor: Liverpool Yıllarım” adlı kitabında Salah ve Mane arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

“Onların ortasındaydım”

Kitabında aradaki gerilimi ilk hissedenlerden biri olduğunu belirten Firmino, “Bu adamları çok iyi tanıyordum, belki de herkesten daha iyi. Sahada ben de onların ortasındaydım. Bakışlarını, yüz buruşturmalarını, beden dillerini, biri diğerine kızdığında duyulan tatminsizliği ilk elden gördüm. Bunu hissedebiliyordum.” dedi.

“İkisinin konuştuğunu görmek nadirdi”

İkili hakkındaki sözlerine devam eden Firmino, “Onlar hiçbir zaman çok iyi arkadaş olmadılar; her biri kendi içine kapandı. İkisinin konuştuğunu görmek nadirdi ve bunun Afrika müsabakalarındaki Mısır-Senegal rekabetiyle bir ilgisi olup olmadığından emin değilim. Hiçbir zaman konuşmayı bırakmadılar, bağlarını koparmadılar, her zaman son derece profesyonelce hareket ettiler.” açıklamalarında bulundu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir