Dardanel yılın 9 ayında cirosunu yüzde 93 artırdı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dardanel’in 2023 yılının ilk dokuz ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre Dardanel, 3. çeyrek sonu itibarıyla cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93 artırarak 3,7 milyar TL’ye çıkardı.

FAVÖK ise yüzde 65 artarak 591 milyon TL olurken, söz konusu dönemde ihracat rakamı 20 milyon dolara ulaştı. Dardanel yıl sonunda bu rakamın 35 milyon doları aşmasını bekliyor.

İHRACAT RAKAMIMIZ 20 MİLYON DOLARA ULAŞTI

Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, 39 yıldır sektördeki güçlü liderliklerini koruduklarını, yatırımlarının ve imza attıkları yenilikçi çalışmalarının meyvelerini aldıklarını ve her kategoride başarı grafiklerini yükseltmeye devam ettiklerini bildirdi.

İstikrarlı büyümelerini ihracat rakamları ile desteklediklerini belirten Önen, şunları kaydetti:

“3. çeyrekte ihracat rakamımız 20 milyon dolara ulaştı. Dardanel güvencesiyle lezzetli ve sağlıklı ürünlerimizi çok daha geniş coğrafyalara ulaştırma hedefiyle AR-GE, inovasyon ve yeni üretim hatlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda markalı ve katma değeri yüksek üretimle de yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ederek farklı kategorilerde geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimizi yeni tüketici gruplarıyla buluşturacağız. Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı olarak çıktığımız yolda, yurtdışı yatırımlarımız ve ihracattaki büyümemizle şimdi dünyanın en büyük deniz ürünleri üreticilerinden biri olma yolunda ilerliyoruz. 2023’ü sektörümüz ve kurulduğumuz coğrafya için değer üretmeye devam ederek başarılarla tamamlayacağımıza inanıyorum.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir