Cevdet Yılmaz: Enflasyon 2024’ün ortasında düşüşe geçecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda katılımcılara seslendi.

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları kınayarak başladığı konuşmasına, “Türkiye, dün olduğu gibi bugün de haklı Filistin davasının yanındadır.” mesajını vererek devam etti.

İki devletli bir çözümü dile getiren Yılmaz, Türkiye’nin sorunun çözümü noktasında garantör olabileceğini hatırlattı.

“Ekonomiyi inşa ederken sosyal refahı artırdık” diyen Yılmaz, “İktidara geldiğimizde 66 milyon nüfusumuz vardı, 86 milyona yaklaştık.” şeklinde ekonomideki verilere ait mukayeseli açıklamalar yaptı.

“Adım adım tek haneli rakama gidilecek”

Cevdet Yılmaz’ın konuşmasında büyüme ve enflasyon verilerini şöyle aktardı:

Türkiye, 21 yılda dünya büyümesinin ortalamasınından yüzde 2 daha fazla büyüdü. Son üç yılda dünya ortalamasının 3 katı büyüdü. Enflasyonda aylık düşüş başladı. Önümüzdeki yılın ortalarında düşüş ivmelenecek ve adım adım tek haneli rakama gidilecek. Bu hemen niye olmuyor denebilir ama ortada bir denge var.

Yerel seçimler

Yılmaz, AK Parti Ankara İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda mart ayında yerel seçimlere gidileceğini belirterek, AK Parti’nin yerel seçimlerdeki geçmiş başarılarını dile getirdi.

Yılmaz, partililere seslendiği konuşmasında, yerel seçimler için sadece çalışmanın değil bilinçli çalışmanın gerektiğini söyleyerek, sözlerini “Türkiye Yüzyılında Ankara’ya AK Parti belediyeciği yakışır.” şeklinde tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir