Bu İki Meme Coin İçin Dava Tehdidi: İşte Yaşananlar!

PEPE meme coin çılgınlığının ardından dikkat çeken iki meme coin olan BEN ve PSYOP şimdi yasal sorunlarla karşı karşıya. Bu coinlerin yaratıcısı ben.eth, toplu davalar ve banka dolandırıcılığı iddialarıyla tehdit ediliyor. İşte detaylar…

Meme coin projelerine dava şoku

20 Mayıs’ta, Loevy & Loevy hukuk firmasının ortağı ve Jurat Blockchains’in CEO’su Mike Kanovitz, Twitter üzerinden PSYOP ön satış alıcılarına geri ödeme yapmaması halinde ben.eth’ye karşı dava açma niyetini duyurdu. Bu durum, alışılmadık bir hamleye de neden oldu: Kanovitz, ben.eth’nin adresine NFT (non-fungible token) olarak bir mektup gönderdi.

Mektupta ben.eth yatırımcıları yanıltmak, haraç toplamak, dolandırıcılık ve banka dolandırıcılığı yapmakla suçlanıyor. PSYOP’un ön satışında 7 milyon doların üzerinde para toplandı ve Kanovitz, toplu davanın devam etmesi halinde 21 milyon dolar değerinde tazminat talep ediyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Kanovitz, ben.eth’nin yatırılan Ethereum’u (ETH) etkilenen yatırımcılara iade etmesini talep etti.

Dava düşüncesi destek topluyor

ben.eth daha önce PSYOP’u medya kişilikleri Andrew Tate ve Ben “Bitboy” Armstrong ile ilişkilendirmişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Ben Armstrong’un, tüm BEN token varlıklarını satın aldıktan ve daha sonra sattığına işaret edilmişti. Birden fazla kişi ben.eth aleyhindeki toplu davaya katılma niyetlerini ifade ederken, diğerleri de bireysel davalar açmayı düşünüyor. Yasal zorluklara rağmen ben.eth, dava hakkında şakalar yaparak ve airdrop’lara odaklanarak gönülsüz bir yaklaşım benimsedi.

Buna ek olarak, on-chain araştırmacı ZachXBT, ben.eth’nin yatırımcıları yanlış yönlendirdiğine ve PSYOP ön satışından 10.000 ETH topladığına dair kanıtlar sundu. ZachXBT, şüphelenmeyen traderlar meme coin sezonunun cazibesine kurban gittikçe çeşitli meme coinleri ifşa ediyor. BEN token şu anda 0,000000060 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 2’lik bir düşüş yaşadı. Bu arada, PSYOP’un fiyatı ön satışın ardından aynı dönemde yüzde 200 artarak 0,000056 dolara yükseldi. Ancak istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Sonuç olarak Loevy & Loevy’nin ortaklarından Mike Kanovitz, sosyal medyada PSYOP’un yaratıcısı ben.eth’yi token alıcılarını kasıtlı olarak yanıltmak ve taahhütlerini yerine getirmemekle suçladı. Ayrıca ben.eth’nin yanlış bir yapıya sahip bir likidite havuzu oluşturduğunu iddia etti. Ayrıca, yatırımcılara tahsis edilen PSYOP dağıtımının yüzde 90’ının hala piyasaya girmemiş olması nedeniyle, token’ın kademeli olarak serbest bırakılması vaadinin yanlış olduğu ortaya çıktı.  Buna karşılık ben.eth davayı reddetti ve bildirideki rahat tonu ve profesyonel olmayan yazım hatalarını eleştirdi. Loevy & Loevy ortağı Jon Loevy’nin onayından yoksun olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir