2 Aylık Mehtap Bebeğin Cesedi, Siyah Çöp Poşetinde Bulundu

Adana’da 2 aylık Mehtap Talay’ın ağzı bağlı siyah çöp poşetinde bulunduğu ortaya çıktı.

Adana’nın Seyhan ilçesindeki İstiklal Mahallesi’nde yaşayan 30 yaşındaki Ayşegül Talay, 8 Nisan tarihinde itfaiyeyi arayıp, evden çıkarken anahtarını içerde unuttuğu söyleyerek yardım istedi.

Adrese giden polis ve itfaiye ekipleri, evde 2 aylık Mehtap bebeğin cesedini buldu. Uyuşturucu kullanma suçundan kaydı olan 42 yaşındaki Suat Talay ile evli olan Ayşegül Talay gözaltına alındı.

Olay sırasında uyuşturucunun etkisinde olduğu belirtilen ve ifadesinde, “İtfaiyeyi aradım. Bebeğimin öldüğünden haberim yoktu. Bir hafta önce babasıyla yıkamıştık. Sonra sobanın yanına yatırdım. Hiç uyanmadı. Bir haftadır uyuyor zannediyordum” diyen Talay tutuklandı.

Polisin aradığı Suat Talay’a ise henüz ulaşılamadı. Mehtap bebeğin Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsiden sonra cesedine sahip çıkan olmadı. Bebek, 15 günlük yasal sürede teslim alınmazsa kimsesizler mezarlığında görevliler tarafından toprağa verilecek. Bebeğin ölü bulunduğu ev ise dün akşam kundaklandı. Polis ekipleri olay yerinde yaptığı incelemede pet şişeye koyulan benzinle evin yakıldığını tespit etti. Görgü tanıkları evi, Ayşegül’ün ağabeyinin yaktığını iddia etti.

2 katlı evin Suat Talay ve 2 kardeşine anne ve babalarından miras kaldığı, bir süre öncesine kadar birlikte yaşayan kardeşlerin, uyuşturucu kullanımı nedeniyle ilişkileri bozulunca başka evlere taşındığı öğrenildi. Öte yandan olaya ilişkin yeni detaylarda Ayşegül Talay’ın ihbarı üzerine adrese gelen ekiplerin, Mehtap bebeği ağzı bağlı siyah çöp poşette bulduğu belirtildi.

Ayşegül Talay’ın komşusu, ekipler geldiğinde Ayşegül Talay’ın aldığı uyuşturucunun etkisiyle dengesiz davranışlar sergilediğini belirterek, “Anahtarını içeride unuttuğunu belirterek benden yardım istedi. İtfaiyeyi aradık polisle gelip, kapıyı açtılar. Ben de eve girdim. Keskin bir koku vardı. Ayşegül Talay bu sırada ‘Sessiz olun bebeğim uyuyor’ dedi. Sonra bebeğin çöp poşetinde uyuduğunu söyledi. Yatağın üzerindeki kirli çamaşırların yanında bir poşet vardı, görevliler bağlı olan ağzını açınca içinden bebeğin cesedi çıktı” dedi. İtfaiye yetkilileri de bebeğin cesedinin siyah çöp poşeti içinden çıktığını doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir